W rozmowie z dziennikarzem amerykańskiego magazynu "The Atlantic", były kubański przywódca Fidel Castro przyznał, że kubański model nie funkcjonuje jak powinien.
Stwierdził on kubański model nie działa już na naszą korzyść. Dodał, że państwo miało zbyt wielki wpływ na gospodarkę, co nie oznacza, że należałoby zrezygnować z idei socjalizmu.
Castro wypowiedział się również o konflikcie USA i Izraela z Iranem. Skrytykował władze Iranu za antysemityzm i negowanie Holokaustu. Dodał jednak że sankcje wobec tego kraju nic nie rozwiążą, a Irańczycy mają powody aby obawiać się nadmiernej reakcji USA.
Sam Castro odnosząc się do wywiadu podczas wystąpienia na uniwersytecie w Hawanie stwierdził, że dziennikarze zinterpretowali jego słowa, a kapitalizm jest systemem, który nie sprawdza się nigdzie na świecie i prowadzi do "zatopienia" gospodarki. Skrytykował również izraelskie ataki na Palestynę i działania rządu Nicolasa Sarkozy’ego, który zdecydował się na przymusową deportację Romów z Francji.
1945 - Karl Renner (SPÖ) został po raz drugi kanclerzem Austrii.
1970 - Wojna wietnamska: w celu tropienia partyzantów Viet Congu wojska USA i Wietnamu Płd. dokonują inwazji na sąsiednią Kambodżę.
1986 - W Hiszpanii powstała Zjednoczona Lewica (IU), będąca pierwotnie koalicją wyborczą zorganizowaną w 1986 r. na fali protestów przeciwko wejściu do NATO. Została utworzona przez PCE, grupy lewicowców, zielonych, lewicowych socjalistów i republikanów.
2004 - W Warszawie odbył się Antyszczyt Europejskiego Forum Ekonomicznego.
2006 - Zmarł John K. Galbraith, amerykański ekonomista, zwolennik keynesizmu i interwencjonizmu w gospodarce.
2006 - Prezydenci Kuby, Boliwii i Wenezueli podpisali w Hawanie porozumienie gospodarcze Boliwariańska Alternatywa dla Ameryki (ALBA).
2007 - W Zagrzebiu zmarł Ivica Račan, premier Chorwacji w latach 2000-2003, założyciel i lider Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji.