Kraśnik: Protest pod dyrekcją FŁT

[2009-08-05 07:00:33]

31 lipca około 300 pracowników (na 760 pracujących na pierwszej zmianie) przyszło przed budynek dyrekcji Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku, aby przedstawić swoje postulaty.

Protest zainicjowany przez wydział koszy łożyskowych P-4 został poparty przez pozostałe wydziały. Cztery osoby wybrane z załogi poprosiły prezesa Grzegorza Jasińskiego o spotkanie z pracownikami i przyjęcie proponowanych postulatów dotyczących m.in.: możliwości korzystania z pakietu zapobiegania kryzysowi, wstrzymania zwolnień grupowych i przywrócenia dodatku za szkodliwe warunki pracy. Załoga domaga się także równego traktowania robotników i pracowników administracji, zaprzestania szykanowania załogi przez kierowników wydziałów oraz zaniechania finansowania związków zawodowych przez zarząd FŁT. Prezes odebrał postulaty i obiecał, w miarę możliwości, wdrożenie ich do realizacji. Słowa krytyki padły pod adresem działających w zakładzie związków zawodowych. Przedstawiciele załogi mówili, że związki i kierownicy wydziałów utrudniają, a nawet uniemożliwiają kontakt pracowników z prezesem.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w FŁT Kraśnik Ryszard Bodziuch stwierdził, że w ciężkich czasach realizacja wszystkich postulatów nie jest możliwa. Po ponadgodzinnej dyskusji, pracownicy rozeszli się do swoich miejsc pracy.

Waldemar Chamala


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


19 maja:

1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.

1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.

1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.

1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.

1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.

1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.

2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.


?
Lewica.pl na Facebooku