Hamas: "Nie jesteśmy i nie byliśmy terrorystami"
[2009-05-17 13:56:54]
Hamdan wezwał do przewartościowania kwestii, czy zasadne było umieszczenie Hamasu na tej liście. Wskazał, że wszelkie działania zbrojne Hamasu stanowiły opór przeciw okupacji ziem Palestyny, zaś ich celem pozostawały obrona ludu oraz wyzwolenie kraju i przywrócenie Palestyńczykom ich praw. Tego rodzaju działalności nie można uznać za terrorystyczną, przeciwnie, [Hamas] zawsze potępiał terroryzm. Hamdan podkreślił, że Hamas nie podejmował jakichkolwiek akcji zbrojnych poza obszarem historycznej Palestyny. W tym kontekście przypomniał próbę zabójstwa jednego z liderów Hamasu Chaleda Meszaala, jaką podjął w 1997 roku w Jordanii wywiad izraelski. Wielu dygnitarzy europejskich zrozumiało, jak poważnym błędem było umieszczenie Hamasu na tej liście, gdy po jego zwycięstwie w wyborach parlamentarnych w 2006 roku praktycznie niemożliwe okazały się jakiekolwiek kontakty między Europą a reprezentantami narodu palestyńskiego - podkreśla Hamdan i reasumuje: Należy zatem naprawić ów błąd, jeśli tylko wciąż istnieje wola osiągnięcia bezpieczeństwa i stabilności w regionie. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
19 maja:
1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.
1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.
1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.
1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.
1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.
1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.
2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.
?