Katowice: Konwencja wyborcza Polskiej Partii Pracy
[2009-05-17 11:23:59]
![]() Spotkanie rozpoczęto od wprowadzenia na salę sztandaru Komisji Krajowej Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" oraz wspomnienia o założycielu i pierwszym przewodniczącym WZZ "Sierpień 80" i Polskiej Partii Pracy Danielu Podrzyckim. W otwierającym konwencję przemówieniu przewodniczący partii i związku Bogusław Ziętek podkreślił, że okres przedwyborczy to najlepsza okazji by zmusić rządzących do rozmów o istotnych problemach społecznych. Poinformował także delegatów, że zawiesza funkcję przewodniczącego partii aby nie dawać łatwego pretekstu elitom politycznym do tego, żeby oskarżano nas, że jesteśmy jednocześnie związkowcami i politykami. Dodał, jednak że nadal będzie aktywnie uczestniczył w dzialności PPP. Nowego przewodniczącego partii wybierze kongres. Wasza kampania bardzo nam odpowiada. To kampania podobna do naszej, kampania walki - stwierdził w swoim wystąpieniu Olivier Besancenot. Mamy te same cele - chcemy, by to kapitaliści płacili za kryzys, który spowodowali - dodał francuski działacz. Mówił on także o akcji solidarności we Francji ze strajkiem w kopalni "Budryk" oraz wezwał do budowy jednolitej, ogólnoeuropejskiej partii antykapitalistycznej. W drugiej części konwencji zaprezentowano spoty wyborcze Polskiej Partii Pracy dotyczące m.in. prywatyzacji służby zdrowia. Głos zabrali m.in. eurodeputowany Bogdan Golik, który mówił o swoich działaniach na forum Parlamentu Europejskiego dotyczących pomocy polskim rolnikom, pielęgniarkom i rybakom, kandydująca z pierwszego miejsca na warszawskiej liście PPP przewodnicząca Komisji Zakładowej WZZ "Sierpień 80" w Tesco Polska Elżbieta Fornalczyk oraz wiceprzewodniczący PPP Mariusz Olszewski, który podziękował w swoim wystąpieniu wszystkim tym, którzy uczestniczyli w okupacji biur posłów Platformy Obywatelskiej. Bogusław Ziętek odczytał list poparcia od brytyjskiego reżysera Kena Loacha w który czytamy: Przez wiele lat cierpieliśmy pod jarzmem agresywnego kapitalizmu: szczuto robotnika na robotnika, tracono zdobycze, o które walczyły całe pokolenia: prawa pracownicze, płace minimalne czy prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych. Szalejąc w poszukiwaniu nowych rynków, taniej siły roboczej i tanich surowców, zachodni kapitaliści łamią prawo międzynarodowe i pustoszą planetę. Jak dodał Loach: Nie możemy dłużej czekać. Potrzebujemy ogólnoeuropejskiej partii, dla której interesy zwykłych ludzi będą ważniejsze niż zachcianki kapitału. Przypomnę stare hasło: Agitować. Edukować. Organizować. Najważniejsze - to organizować! Wyrazy solidarności. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?