Około 150 osób przeszło ulicami Gdańska skandując hasła równości płci, praw kobiet oraz - co rzadziej - postulatów ekonomicznych; trójmiejskie
obchody Dnia Kobiet odnotowały mniejszą frekwencję niż przed rokiem.
Uczestnicy Manify domagali się m.in. prawa każdej kobiety do zapłodnienia in vitro i aborcji, świeckości państwa oraz równości praw kobiet. W przemarszu wzięły udział m.in. Kobiety dla Pomorza, Kampania Przeciw Homofobii oraz Młodzi Socjaliści. Jak zwracała uwagę część demonstrujących, brakowało haseł i postulatów związanych z ekonomicznych wyzyskiem kobiet w pracy, a część haseł była oderwana od realiów życia przeciętnej Polki.
Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki dla upamiętnienia odbywającego się w 1909 roku nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego, przeciwko złym warunkom pracy. 8 marca Dniem Kobiet ogłoszono rok później podczas II Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek w Kopenhadze.
1871 - Rozpoczął się tzw. krwawy tydzień w trakcie którego wojska wierne rządowi (wersalczycy) brutalnie stłumiły Komunę Paryską, zabijając 30 tys. osób.
1920 - Rozpoczął się XVII Kongres PPS; uchwalono nowy programi partii, w którym stwierdzono, że "PPS dąży do Polskiej Republiki Socjalistycznej".
1923 - Rozpoczął swe obrady kongres w Hamburgu, na którym powstała Socjalistyczna Międzynarodówka Robotnicza, tradycyjnie nazywana też II Międzynarodówką, której członkiem była PPS.
1935 - Zmarła Jane Adams, amerykańska bojowniczka o pokój i reformy społeczne, przewodnicząca Międzynarodowej Ligi Kobiet na rzecz Pokoju i Wolności, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 1931 r.
1981 - François Mitterrand został zaprzysiężony na prezydenta Francji.
1993 - Strajk komunikacji miejskiej w Warszawie.
1994 - W Londynie zmarł Ralph Miliband, brytyjski socjolog i myśliciel marksistowski.