WZZ "Sierpień 80" o zwiększeniu nakładów na ratownictwo medyczne
[2009-02-04 17:44:52]
Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" - Zespół do spraw Służby Zdrowia i Ratownictwa Medycznego rozumie, że w obecnej sytuacji narastającego kryzysu finansów publicznych będzie to zadanie trudne, niemniej jednak ratownictwo medyczne zasługuje na dofinansowanie z uwagi na cele i zadania jakie postawiła przed nim Ustawa o państwowym ratownictwie medycznym - czytamy w liście. Zdaniem zespołu ratownictwo medyczne powinno być traktowane jako jedna ze służb zabezpieczających bezpieczeństwo państwa. Związkowcy dodają, że ustawodawca nałożył na jednostki ratownictwa medycznego obowiązki, za którymi nie poszły jednak środki finansowe, licząc na finansowanie ze strony samorządów. W tej sytuacji ratownictwo medyczne nastawione zostało na zarabianie wszelkimi sposobami na siebie oraz cięcie kosztów, jak chociażby poprzez powołanie zespołów wyjazdowych w obsadzie 2 osobowej, które w praktyce nie zdają egzaminu. Ratownictwo medyczne zmuszane jest do rezygnacji z inwestycji, co odbija się negatywnie na jakości świadczonych usług a niejednokrotnie prowadzić może do zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta - piszą działacze "Sierpnia 80". Zespół do spraw Służby Zdrowia i Ratownictwa Medycznego proponuje własne pomysły na reformę ratownictwa medycznego, a wśród nich m.in.: scentralizowanie ratownictw medycznego i powołanie "policji medycznej" o czytelnie określonych kompetencjach i zadaniach, usprawnienie i uszczelnienie wydatkowania środków finansowych, aby środki przekazywane były na ratownictwo a nie mnożenie struktur biurokratycznych, wprowadzenie obowiązkowego szkolenia paramedycznego w gimnazjach, w ramach lekcji biologii oraz wprowadzenie nadzoru ekonomicznego nad służbą zdrowia przez menadżerów, a nie lekarzy. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
20 maja:
1881 - Urodziła się Natalia Gąsiorowska, historyczka, badaczka dziejów ruchu robotniczego, prof. Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prof. i rektor WSP w Łodzi, członkini PAN.
1882 - Urodziła się Sigrid Undset, wybitna powieściopisarka i nowelistka norweska, przeciwniczka nazizmu i rasizmu, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1928.
1891 - Urodził się Earl Browder, sekretarz generalny Komunistycznej Partii USA w latach 1932-45.
1945 - Ukazał się pierwszy numer "Expressu Wieczornego", którego założycielem i redaktorem naczelnym był członek PPS Rafał Praga.
1946 - W Wielkiej Brytanii znacjonalizowano kopalnie.
1947 - Urodziła się Nancy Fraser, amerykańska teoretyczka feminizmu, prof. filozofii i teorii politycznej, przedstawicielka tzw. IV pokolenia szkoły frankfurckiej.
1990 - Na przystanku autobusowym w mieście Riszon le-Cijjon izraelski żołnierz zastrzelił 7 Palestyńczyków.
2009 - W Irlandii opublikowano tzw. Raport Ryana, ujawniający systemowy charakter tortur, gwałtów i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi.
2017 - Francisco Guterres (FRETILIN) został prezydentem Timoru Wschodniego.
2018 - Ubiegający się o reelekcję Nicolás Maduro wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie w Wenezueli.
?