Kielce: OM PPP przeciw neoliberalnym reformom

[2008-11-12 14:53:15]

11 listopada w Kielcach przedstawiciele Polskiej Partii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Organizacji Młodzieżowej Polskiej Partii Pracy wzięli udział w obchodach 90. rocznicy Święta Niepodległości.

Udział w uroczystościach zapoczątkował marsz od katedry do pomnika Czynu Legionowego. Podczas pochodu rozdano kilkaset ulotek, w których wezwano społeczeństwo do oporu przeciwko liberalnym reformom wprowadzanym przez rząd.

Dziś podejmowane są próby odebrania zdobyczy pracowniczych. Dziś próbuje się Kodeks Pracy sprowadzić do nic nieznaczącego dokumentu, w którym pracownik ma prawo ciężko pracować na olbrzymie fortuny tych, którzy nasze oszczędności i odkładane fundusze emerytalne sprzeniewierzają prowadząc wystawne życie w egzotycznych krajach. Odbieranie dla 750-ciu tysięcy pracowników prawa do wcześniejszych emerytur jest tylko kolejnym krokiem do zniszczenia podstawowych praw socjalnych obywateli. Dziś musimy się zjednoczyć i dać stanowczy opór tym, którzy przygotowali zamach na nasze prawa i wolności - czytamy w kolportowanej odezwie. Przypomniano jednocześnie, że jedną z pierwszych decyzji władz niepodległej Polski w listopadzie 1918 roku było podpisanie Dekretu o ośmiogodzinnym dniu pracy.

Pod pomnikiem "Czwórki Legionowej" Mariusz Olszewski, wiceprzewodniczący PPP, Antoni Libera, wiceprzewodniczący PPS oraz Karol Łutczyk, sekretarz OM PPP ds. organizacyjnych złożyli wieniec w hołdzie tym, którzy walczyli o Polskę niepodległą i sprawiedliwą. Uroczystości OM PPP zapoczątkowała zapaleniem znicza przy kieleckim dworcu PKP w miejscu gdzie upamiętniono zamordowanych i zmarłych w ostatnich kilkunastu latach bezdomnych.

Akcja ulotkowa została przeprowadzona przez członków OM PPP również podczas obchodów uroczystości w Końskich.

Karol Łutczyk


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


20 maja:

1881 - Urodziła się Natalia Gąsiorowska, historyczka, badaczka dziejów ruchu robotniczego, prof. Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prof. i rektor WSP w Łodzi, członkini PAN.

1891 - Urodził się Earl Browder, sekretarz generalny Komunistycznej Partii USA w latach 1932-45.

1935 - W Motevideo urodził się José Mujica, urugwajski polityk lewicowy, prezydent tego kraju w latach 2010-2015.

1945 - Ukazał się pierwszy numer "Expressu Wieczornego", którego założycielem i redaktorem naczelnym był członek PPS Rafał Praga.

1946 - W Wielkiej Brytanii znacjonalizowano kopalnie.

1947 - Urodziła się Nancy Fraser, amerykańska teoretyczka feminizmu, prof. filozofii i teorii politycznej, przedstawicielka tzw. IV pokolenia szkoły frankfurckiej.

1990 - Na przystanku autobusowym w mieście Riszon le-Cijjon izraelski żołnierz zastrzelił 7 Palestyńczyków.

2009 - W Irlandii opublikowano tzw. Raport Ryana, ujawniający systemowy charakter tortur, gwałtów i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi.

2017 - Francisco Guterres (FRETILIN) został prezydentem Timoru Wschodniego.

2018 - Ubiegający się o reelekcję Nicolás Maduro wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku