"Polska": Urzędy otwarte do 20?

[2008-09-16 16:16:13]

Według informacji uzyskanych przez dziennik "Polska", od połowy przyszłego roku urzędnicy będą pracować nawet do godziny 20. Dotyczyć ma to pracowników starostw, magistratów i urzędów.

Za zmiany odpowiada Komisja Europejska nakazująca uelastycznienie czasu pracy. Jeszcze w tym roku, sejmowa komisja "Przyjazne państwo" ma przesłać do Sejmu projekt nowelizacji ustawy. Ma on znieść 8 godzinny dzień pracy dla urzędników samorządowych. Wiceszef komisji, Mirosław Sekuła (Platforma Obywatelska), potwierdza te informacje.

Już od początku 2009 roku nastąpiło by uelastycznienie wydłużające dzień pracy na początku i końcu tygodnia. W inne dni urzędnicy pracowali by krócej, tak aby nie przekraczać 40 godzin tygodniowo.

Zmiany w urzędach zapowiedział także Ministerstwo Gospodarki. Od kwietnia 2009 działalność gospodarczą będzie można zarejestrować w urzędzie miasta lub gminy. Za trzy lata resort planuje wprowadzić informatyczny system rejestracji firm, który umożliwia ominiecie urzędników - powiedział Grzegorz Wlazło, doradca wiceministra gospodarki. Co wtedy stanie się z urzędnikami? Na razie nie wiadomo.

Radosław Kozak


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


19 maja:

1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.

1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.

1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.

1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.

1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.

1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.

2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.


?
Lewica.pl na Facebooku