USA: Tommy Thompson wycofuje się z wyścigu o prezydencką nominację
[2007-08-13 12:10:01]
![]() Wierzę, że moje doświadczenie jako gubernatora i sekretarza dało mi doświadczenie wystarczające aby piastować urząd prezydenta - powiedział 65-letni Thompson reporterom na konferencji prasowej w Milwaukee, gdzie ogłosił swoją decyzję. Jednak muszę respektować decyzję wyborców. Z dniem dzisiejszym wycofuję się z kampanii, ale nie zamierzam zaprzestać mojej walki o ubezpieczenia zdrowotne i dobrobyt Amerykanów - dodał. Thompson sprawował urząd gubernatora przez rekordowe cztery kadencje (1987-2001). Zyskał uznanie jako efektywny szef stanowej władzy wykonawczej, prowadzący umiarkowaną politykę, polegającą na tworzeniu miejsc pracy i reformach szkolnictwa. Popierał także, w odróżnieniu od większości liczących się republikanów, rozszerzenie stosowania ubezpieczeń zdrowotnych. Ze stanowiska gubernatora ustąpił w połowie czwartej kadencji, aby zostać sekretarzem zdrowia w gabinecie Busha. Na tym stanowisku nie zaznaczył się jednak niczym szczególnym. Opuścił administrację na początku drugiej kadencji prezydenta. Jego kampania prezydencka, mimo długoletniej obecności publicznej, zakończyła się fiaskiem z powodu kiepskich wyników sondażowych oraz braku funduszy. Zgodnie z owymi sondażami, jedynymi kandydatami republikanów, którzy mają szansę na zdobycie delegatów na konwencję nominacyjną są były burmistrz Nowego Jorku Rudolph Giuliani, senator John McCain z Arizony, były gubernator Massachusetts Mitt Romney, senator Sam Brownback z Kansas, były gubernator Arkansas Mike Huckabee oraz były senator Fred Thompson z Tennessee, który jeszcze oficjalnie nie zgłosił kandydatury. Dotychczas w trakcie kampanii wycofało się dwóch kandydatów. Były gubernator Iowa Tom Vilsack po stronie demokratów oraz były gubernator Wirginii Jim Gilmore wśród republikanów. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 maja:
1872 - Urodził się Bertrand Russel, angielski filozof i działacz społeczny.
1895 - Urodził się Augusto Sandino, nikaraguański przywódca partyzancki.
1931 - Jednodniowy strajk 35 tysięcy górników z Zagłębia Dąbrowskiego zwiazany z zapowiedzią obniżki płac o 15 proc., w wyniku strajku obniżkę cofnięto.
1974 - Ukończono budowę najwyższego w świecie masztu radiowego w Gąbinie.
1980 - W południowokoreańskim Kwangju doszło do masakry studentów protestujących przeciwko dyktaturze generała Chun Doo-hwana.
1995 - W Nikaragui powstała lewicowa partia polityczna Movimiento Renovador Sandinista (MRS).
2006 - Parlament Nepalu proklamował laickość kraju.
?