Kielce: Regionalna konwencja wyborcza PPP
[2006-10-23 19:09:28]
Podczas imprezy, która zgromadziła 300 osób z całego regionu - oprócz kielczan uczestniczyli w niej delegaci z Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska, Starachowic, Gacek i innych miejscowości - zaprezentowano listy kandydatów PPP do Rady Miasta Kielc oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Na listach tych znaleźli się ludzie,którzy zasłużyli się w regionie swoją działalnością społeczną i związkową i pod tym kątem, a nie pod kątem przynależności partyjnej, zostali wybrani. Na pierwszych miejscach list znalazły się m.in.: Zofia Małas, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w prywatyzowanym właśnie przez obecne władze Szpitalu Miejskim, Ewa Ziółkowska, znana kielecka dziennikarka i działaczka związków zawodowych dziennikarzy, Grażyna Pięta, reprezentantka pracowników "PREMY" w Radzie Nadzorczej zakładu, który z pomocą KPiORP obroniono w tym roku przed prywatyzacją. PPP wystawiło również kandydatury osób znanych ze swej działalności twórczej i zawodowej, m.in. znanego dziennikarza Krzysztofa Falkiewicza, oraz Bogusława Pasternaka, literata popieranego przez Związek Literatów Polskich. Po przestawieniu swoich programów wyborczych przez kolejnych mówców rozpoczęła się druga część konwencji, poświęcona wyborom prezydenta miasta. Do wyborów tych przystąpi Mariusz Olszewski, wiceprzewodniczący PPP, znany w regionie m.in. ze skutecznej walki o utrzymanie województwa świętokrzyskiego, które kilka lat temu przeznaczono do likwidacji. Głosu poparcia udzielili mu w przemówieniach m.in. Bogusław Ziętek, przewodniczący PPP i WZZ "Sierpień`80", Andrzej Matysek, przewodniczący Forum Związków Zawodowych w woj. świętokrzyskim, Andrzej Filosek, przewodniczący Krajowej Partii Emerytów i Rencistów woj. świętokrzyskiego oraz Antoni Libera przewodniczący Forum Lewicy i PPS w województwie. W swoim wystąpieniu M. Olszewski nakreślił program, który opiera się na całkowitej zmianie myślenia o sposobie zarządzania miastem. W programie tym przewidziano szerokie konsultacje społeczne w postaci osiedlowych i miejskich referendów oraz stworzenie bezpłatnych biur porad prawnych dla obywateli. Zapowiedziano także wstrzymanie prywatyzacji przedsiębiorstw komunalnych oraz uzyskanie wpływu samorządu na regulację cen usług, w szczególności wody, ciepła i komunikacji publicznej. Wiele miejsca poświęcono sprawom bezrobotnych, młodzieży oraz ochronie praw pracowniczych. W najbliższych tygodniach program ten będzie kolportowany w regionie w postaci ulotek i broszur. Nie będzie jednak prowadzona kampania bilboardowa, M. Olszewski oświadczył na zakończenie konwencji: Nie będziecie widzieć moich billboardów. Za jeden taki billboard trzeba zapłacić 8 tys. zł. Nie stać mnie. Ale również nie pójdę do biznesmenów, którzy być może zafundowaliby mi kilkadziesiąt takich billboardów, ale za co? Potem musiałbym się wywiązywać z zobowiązań zawieranych po cichu w kawiarniach albo w pokojach sejmowych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?