"Trybuna Robotnicza" powraca

[2006-10-04 21:49:57]

5 października w kioskach pojawi się pierwszy numer "Trybuny Robotniczej". Nowy tygodnik opinii wydawany będzie w nakładzie 20 tys. egzemplarzy.

Pod winietą gazety znajdzie się dopisek "Inny świat jest możliwy, inna Polska jest konieczna, inna Trybuna już jest!". Na polskim rynku brakuje prasy, która spojrzy na rzeczywistość z punktu widzenia zwykłych ludzi: pracowników najemnych, dyskryminowanych związkowców, emerytów czy młodzieży obawiającej się o swą przyszłość. Chcemy wypełnić tę lukę – mówi Dariusz Zalega, redaktor naczelny "TR".

Nowy tygodnik tytułem i winietą nawiązuje do "Trybuny Robotniczej", regionalnego dziennika z Katowic, który w latach PRL cieszył się największym nakładem i opinią najbardziej profesjonalnie wydawanej gazety w kraju. Nie wzdychamy do PRL, ale dalecy jesteśmy od jego jednostronnej krytyki. Sondaże wskazują, że zdecydowana większość społeczeństwa dobrze wspomina tamte czasy, choć ma świadomość, że ówczesny system nie był demokratyczny. My łączymy idee państwa socjalnego z potrzebą swobód politycznych, dlatego naszą linię najprościej nazwać socjalizmem demokratycznym – wyjaśnia Zalega.

Zespół redakcyjny "TR" powstał w oparciu o dziennikarzy i korespondentów miesięcznika "Nowy Robotnik". Sieć reporterów obejmuje całą Polskę, ponadto z tygodnikiem współpracują korespondenci zagraniczni w Paryżu, Londynie, Brukseli, Berlinie i Kairze. W piśmie znajdzie się także specjalna rubryka Grupy Zjednoczonej Lewicy Europejskiej/Nordyckiej Zielonej Lewicy z Parlamentu Europejskiego.

"TR" ma mieć 16 stron formatu A3, w tym cztery strony w kolorze. Cena jednego egzemplarza wyniesie 2 zł. Nowy numer tygodnika w każdy czwartek dostępny będzie w kioskach "Ruchu" na terenie całego kraju. Redakcja zapowiada również uruchomienie strony internetowej, na której publikowane będą wybrane artykuły z gazety. Adres, pod którym będzie można znaleźć "TR" on-line to www.trybuna-robotnicza.pl.

Wejściu gazety na rynek towarzyszy kampania reklamowa, która obejmuje prasę, outdoor i Internet. Nasze ulotki rozprowadzamy w tramwajach na Śląsku i w Zagłębiu. Tu ludzie najlepiej pamiętają dawną "Trybunę Robotniczą" – wyjaśnia Michał Głowacki, dyrektor marketingu gazety. Na początku przyszłego roku wydawca planuje przeprowadzenie kolejnej fali kampanii, z wykorzystaniem m.in. radia i regionalnych anten TVP.

Tomasz Gradowski



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki

Więcej ogłoszeń...


15 maja:

1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.

1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.

1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.

1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.

1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.

1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.

1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.

1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.

1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.

2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.

2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.

2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.

2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.


?
Lewica.pl na Facebooku